Szybki Kontakt

PPHU PREFA-BUD Krzysztof Czyżak
ul. Prosta 17
72-510 Wolin

Tel. 91 32 60 416
Fax. 91 32 60 469

695-929-180
695-929-160

biuro@prefa-bud.pl
k.czyzak@prefa-bud.pl

PREFA-BUD - Technologia na rąbek

rbekZnana i powszechnie stosowana technologia blachy płaskiej na dachu w budynkach zabytkowych, o nowoczesnej architekturze, na nowo budowanych kompleksach i centrach handlowych gwarantuje wysoki poziom wykonania i bardzo długą trwałość pokrycia dachu sięgającą nawet ponad sto lat bez ingerencji  i przecieków. Polecana również z coraz większym powodzeniem na budynki jedno i wielorodzinne.

Wykonywanie tego rodzaju pokrycia wymaga wieloletniego doświadczenia , systematycznego szkolenia się osób przy tym pracujących oraz wsparcia technicznego producenta. Rzeczą niezbędną w tego rodzaju pracach jest dobre wyposażenie firmy w niezbędne specjalistyczne narzędzia dekarskie  bo wykonanie tego rodzaju pokrycia opiera się głównie na ręcznej pracy dekarza  od prostych połaci  poprzez łukowe kończąc na skomplikowanych obróbkach blacharskich. Podstawowy układ łączenia blach to rąbek stojący ( może być leżący ) pojedynczy lub podwójny w zależności od kąta pochyłości dachu.

Z powodzeniem technologia ta używana jest również w wykonywaniu elewacji, obrabianiu samych lukarn bądź w skomplikowanych połaciach dachowych i innych. Stosowanie tej technologii daje praktycznie nieograniczone możliwości w wykonaniu szczelnego i trwałego pokrycia.

W zależności od materiału rozróżniamy technologię wykonywania rąbka z miedzi , tytan cynku , aluminium  czy blachy stalowej Prym w tej technologii wiodą firmy Rheizink , VM Zinc ,Punto  Pruszyński , Prefa , Planjja.

Wybrane przykłady

Współpracujemy z: